تور 2 روزه آبشار بیشه پوران - کوه نوردی و طبیعت گردی شاهین گشت کوهستانبیمه گردشگری.راهنما.سرویس رفت و برگشت

اطلاعات بيشتر

بیمه گردش گری - اتوبوس توریستی - راهنمای گردش گری - راهنمای محلی - اقامت خانه روستایی

اطلاعات بيشتر

بیمه گردشگری.4وعده صبحانه.3 وعده ناهار.3 وعده شام.3 شب اقامت سوییت جنگلی.راهنما.اتوبوس کولردار! توریستی

اطلاعات بيشتر


تور ۲ روزه آبشار بیشه پوران

  • مدت:2 روز
  • زمان وتاریخ حرکت:پنجشنبه 10 مرداد 92 ساعت 6 صبح
  • محل سوار شدن:فلکه شهرداری شاهین شهر و ترمینال کاوه اصفهان
  • زمان و تاریخ بازگشت:جمعه 11 مرداد 92 ساعت 10 شب
  • امکانات:اقامت خانه روستایی، بیمه، ماشین توریستی
  • استان و شهر مقصد:لرستان
  • هزینه:50000 تومان هزینه بیمه.ماشین.قطار.اقامت.لیدر

آبشار بیشه

آبشار بیشه یکی از آبشارهای استان لرستان است. این آبشار در دل کوههای زاگرس در شهرستان خرم آباد قرار گرفته‌است و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران -خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته‌است و از این رو پذیرای مسافران نیز می‌باشد.

 

جغرافیا

استان لرستان، شهرستان دورود، “۵۰ ’۱۹ ۳۳ شمالی و “۵۴ “۵۲ ۴۸ شرقی. ارتفاع از سطح دریا: ۱۱۷۸ متر

این آبشار با چشم اندازی زیبا یکی از آبشارهای زیبای ایران است. ارتفاع آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر می‌باشد. در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب متعددی دیده می‌شود که از دل کوه می‌جوشند و زمزمه کنان از وسط ایستگاه قطار گذشته و آبشار بیشه را تشکیل می‌دهند.

به علت هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه از این آبشار و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه‌های بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده‌است. در پائین ایستگاه و در دل درختان بلند جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی و زیبائی در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌گیرد و مسافران و علاقمندان در آنجا به استراحت می‌پردازند. علاوه بر این اقامتگاه‌ها مسافران می‌توانند در پائین آبشار و روبروی ایستگاه چادر برپا نمایند و به استراحت بپردازند.

 

مسیر دسترسی

راه این آبشار از طریق راه آسفالته از خرم‌آباد بطول ۶۵ کیلومتر و کنار ایستگاه قطار زیر پل راه آهن می‌گذرد و برای رسیدن به آن باید حدود چند صد متری پیاده روی کرد تا به آبشار رسید و از شهرستان دورود تا بیشه با قطار در حدود ۳۰ دقیقه می‌باشد.

 

بهترین زمان بازدید:

از فروردین تا اوایل آبان می توانید از آبشار بیشه دیدن فرمایید، هرچند بهترین زمان بازدید ماه های اردیبهشت و خرداد است. در هنگام خشکسالی، در ماه های منتهی به پاییز ممکن است آب آبشار کم شود

 

منبع : ویکی پدیا 

 

 

 طراحی شده توسط مرتضی محسنی